Pokaz iluzjonisty

 ›  › Pokaz iluzjonisty

Gierki

Pokaz iluzjonisty

Królik z kapelusza, biały gołąbek wyczarowany z dłoni, asy w rękawie – to zapewne pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam na myśl, gdy pomyślimy o pewnym szczególnym zajęciu. Jego przedstawiciel to ktoś niewątpliwie tajemniczy, otoczony pewną aurą, mistycyzmem, zagadką. Pokazy tego człowieka zawsze przykuwają wzrok zaciekawionych widzów, którzy z zapartym tchem oglądają kolejne, małe cuda.

Iluzjonista

Iluzjonista, bo o nim tu mowa, to człowiek bez dwóch zdań szczególnie uzdolniony. Myli się ten, kto uważa, że sztuczki magiczne to tylko kwestia rękawów, szczególnych akcesoriów lub też innych zabiegów. Niewiele osób jest świadomy tego, że iluzjonista to w rzeczywistości aktor! I to bardzo dobry. Różni się jednak od zwykłego aktora tym, że jego kunszt aktorski ma na celu wykonanie zbioru zabiegów, takich by odwrócić uwagę podejrzliwej widowni. Z drugiej strony, pozwala mu skupić ich uwagę dokładnie na tym, na czym potrzebuje. Stosuje tu gest, słowo, mimikę. A zatem, w rzeczywistości to sposób prezentacji danego triku oraz całego show, dzięki zabiegom i zdolnościom aktorskim, jest najważniejszy, a wręcz jest esencją pracy iluzjonisty.

Sztuka iluzji

Skoro wiemy już nieco więcej o postaci tego tajemniczego artysty, poświęćmy uwagę drugiemu zagadnieniu, którym jest sama sztuka iluzji. Performerzy tej rozrywki twierdzą, że jest ona jednym z najstarszych profesji świata. I trudno się z nimi nie zgodzić, jeśli wspomnimy mitycznych kapłanów, wykorzystujących znajomość różnych praw fizycznych, chemicznych i meteorologicznych do uzyskania konkretnych, wymiernych celów. W oczach niewykształconego narodu zdawali się być niczym prawdziwi cudotwórcy. Ciekawe jest to, że, w niektórych kulturach pozostało tak do dnia dzisiejszego.

Wracając jednak do czasów współczesnych, warto przyjrzeć się samej sztuce. Specjaliści od tej dziedziny dokonują jej podziału przede wszystkim na 2 rodzaje – iluzję sceniczną oraz mikroiluzję. Różnią się one zazwyczaj rodzajem rekwizytów (gabarytami oraz przeznaczeniem), a także sceną, na której odbywa się pokaz oraz liczebnością widowni.

Pokazy sceniczne wykorzystują duże rekwizyty, łatwe do zobaczenia z większych odległości. I chodzi tu nie tylko o jakże popularne skrzynie do cięcia asystentki na pół, ale również o chusty, sznury, obręcze i wiele innych, stosowanych przez iluzjonistów rekwizytów. Sceny, na których odbywa się pokaz iluzji, pozwalają na swobodne poruszanie się po niej z takimi rekwizytami, a miejsca dla widowni pomieszczą niemałą ilość widzów. Oczywiście jest różnica między wielkim teatrem a miejskim ośrodkiem kultury, ale ogólna idea jest jasna.

Mikroiluzja natomiast to drobne efekty, wykonywane z bliskiej odległości przed niedużym gronem widzów. Wykorzystuje się w niej takie rekwizyty jak karty, banknoty, obrączki. Bardzo ciekawe jest zastosowanie w trikach przedmiotów pożyczonych od widowni, co poprawia ich atrakcyjność w oczach widzów.

Podsumowując, występ jest niewątpliwie wspaniałym widowiskiem, które doskonale sprawdzi się na takich uroczystościach jak wesele, impreza firmowa czy też urodziny dla dziecka. Sztuka iluzji przetrwała setki lat i z pewnością trwać będzie jeszcze przez co najmniej drugie tyle…

Występ iluzjonisty to niecodzienna, bardzo atrakcyjna forma pokazu, doskonała na każdą okazję. Sztuka iluzji jest coraz popularniejsza na różnych imprezach, dzięki czemu coraz szersze grono odbiorców ma okazję się z nią zapoznać.

Ciekawe wpisy:

Pokaz iluzjonisty Reviewed by on niedziela, 2 września, 2018 .

Królik z kapelusza, biały gołąbek wyczarowany z dłoni, asy w rękawie – to zapewne pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam na myśl, gdy pomyślimy o pewnym szczególnym zajęciu. Jego przedstawiciel to ktoś niewątpliwie tajemniczy, otoczony pewną aurą, mistycyzmem, zagadką. Pokazy tego człowieka zawsze przykuwają wzrok zaciekawionych widzów, którzy z zapartym tchem oglądają kolejne, małe cuda. Iluzjonista

ABOUT AUTHOR /